Page 1 of 1

Just bought the game, can't wait to play

PostPosted: Tue Dec 09, 2014 8:12 pm
by EvilVir
Hi guys,

Really excited that you've shipped, I just bought my copy of TWoM (was waiting for retail box - can't stand digital distribution) and can't wait to play. I hope it'll be as great as promo materials (Kudos for using Zegarmistrz Światła!) and idea as whole.

Quick question: you have posters for standalone sell (the one from cover art perhaps)? One in the box I'll keep in games collection so would like to buy another one to hang on wall :)

Also, as you're in fact Polish studio and it's weird to use a foreign language to communicate: trzymajcie tak dalej i powodzenia z następnymi tytułami :)

ps. Oh and another pack of Kudos for releasing retail version also on Mac OS X, through it's not stated anywhere on the box :)

Re: Just bought the game, can't wait to play

PostPosted: Wed Dec 10, 2014 11:39 am
by Borys
Myślę, że możemy zrobić odstępstwo od reguły i używać polskiego. :) Dzięki za kudosy!

Póki co nie sprzedajemy żadnych gadżetów i nawet nie za bardzo mamy kanał dystrybucji do tego, ale możemy pomyśleć - w przypadku plakatów - o przygotowaniu cyfrowej wersji w jakości wystarczającej do druku w drukarni. Byłbyś zainteresowany, gdyby się takie rozwiązanie pojawiło? :)

Re: Just bought the game, can't wait to play

PostPosted: Wed Dec 10, 2014 10:31 pm
by EvilVir
Hej, jasne że tak :) Coś w rozdziałce odpowiedniej do druku na rozmiar większej antyramy byłoby super ale nawet takiej wielkości jak plakat z wersji pudełkowej by wystarczyło. Świetny pomysł!

ps. Dopiero zacząłem grać (ilośc roboty przygniata ostatnio) ale wsysa na maksa :)

Re: Just bought the game, can't wait to play

PostPosted: Thu Dec 11, 2014 11:24 am
by Borys
Chłopaki z Games Republic coś będą kminić. :)